Tatrzański Związek Narciarski

MŚJ w Oberwiesenthal: Rajda w czołówce konkursu

Kinga Rajda zameldowała się w czołowej "10" konkursu indywidualnego rozgrywanego podczas Mistrzostw Świata Juniorów w niemieckim Oberwiesenthal. Podopieczna Łukasza Kruczka po skokach na odległość 83,5 oraz 100 metrów wywalczyła ósme miejsce. Tytuł mistrzowski zdobyła Austriaczka Marita Kramer. Wicemistrzynią świata juniorek została Norweżka Thea Minyan Bjoerseth. Natomiast brązowy medal zdobyła Włoszka Lara Malsiner.

PŚ w Lahti: Szóste miejsce Żyły

Piotr Żyła po raz kolejny tej zimy zameldował się w najlepszej "10" konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nasz reprezentant po skokach na odległość 116 oraz 127,5 metra wywalczył szóste miejsce w niedzielnych zawodach. Zwycięstwo odniósł Niemiec Karl Geiger. Na drugim stopniu podium stanął Austriak Stefan Kraft, a trzeci był jego rodak Michael Hayboeck.

PŚ w Lahti: Szóste miejsce drużyny

Polacy w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki wywalczyli szóste miejsce w sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata w Lahti. Zwyciężyła reprezentacja Niemiec. Na drugim stopniu podium stanęli Słoweńcy, a trzecią lokatę zajęli Austriacy.

COC w Renie: Maciej Kot tuż za podium

Maciej Kot po skokach na odległość 135 oraz 131 metrów wywalczył czwarte miejsce w sobotnich zawodach Pucharu Kontynentalnego w Renie. Zwyciężył Austriak Clemens Leitner. Drugie miejsce zajął Niemiec Martin Hamann, a trzeci był kolejny z Austriaków Clemens Aigner.

PŚ w Lahti: Stoch i Kubacki w czołówce

Kamil Stoch i Dawid Kubacki po raz kolejny tej zimy zameldowali się w czołowej "10" zawodów Pucharu Świata. W piątkowym konkursie najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Stoch, który po skokach na odległość 126,5 oraz 127,5 metra wywalczył piąte miejsce. Lokatę za nim uplasował się Kubacki, który tego dnia skakał 127,5 oraz 126 metrów. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, który dwukrotnie uzyskał 129,5 metra.

Dawid Kubacki gonił podium

Dwa miejsca w dziesiątce to dorobek naszych zawodników w ostatnim konkursie Pucharu Świata w Rasnovie. Tuż za podium znalazł się Dawida Kubacki, a Kamil Stoch był dziewiąty. Obaj błysnęli w drugiej serii.