Tatrzański Związek Narciarski

COC w Lahti: Paweł Wąsek w czołowej "10"

Paweł Wąsek zameldował się w czołowej "10" sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Lahti. Po skokach na odległość 120 oraz 121,5 metra nasz reprezentant uplasował się na dziewiątym miejscu. Zwyciężył Austriak Clemens Leitner. Obok niego na podium stanęli Słoweńcy - drugi był Lovro Kos, a trzeci był Bor Pavlovcic.

MŚJ w Oberwiesenthal: Siódme miejsce żeńskiej drużyny

Polki w składzie: Kinga Rajda, Nicole Konderla, Kamila Karpiel, Anna Twardosz wywalczyły siódme miejsce w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata Juniorów w niemieckim Oberwiesenthal. Mistrzyniami zostały Austriaczki, tytuł wicemistrzowski zdobyły Słowenki, natomiast brązowy medal wywalczyły Niemki.

Raw Air w Oslo: piąte miejsce Żyły w kwalifikacjach

Pięciu naszych reprezentantów wywalczyło awans do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Oslo. W pierwszym etapie turnieju Raw Air najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła, który po skoku na odległość 126 metrów wywalczył piąte miejsce. Zwyciężył Niemiec Constantin Schmid, który wylądował na 130 metrów.

Arkadiusz Jojko wystratuje w Pucharze Kontynentalnym

Kolejnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich będzie fińskie Lahti. W najbliższy weekend na obiekcie HS-130 zawodnicy zmierzą się dwóch konkursach indywidualnych. Trener Maciej Maciusiak powołał na zawody w Lahti czterech reprezentantów Polski.

Skład naszej reprezentacji na turniej Raw Air

W tym sezonie to właśnie turniej Raw Air zakończy rywalizację skoczków narciarskich w Pucharze Świata. Ten niezwykle wyczerpujący tour tradycyjnie rozpocznie się na skoczni Holmenkollbakken w Oslo i zakończy na skoczni do lotów narciarskich Vikersundbakken. W Turnieju Raw Air nasz kraj będzie reprezentowało sześciu zawodników.

MŚJ w Oberwiesenthal: Pilch w najlepszej "10"!

Tomasz Pilch zameldował się w najlepszej "10" konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata Juniorów. 19-latek po skokach na odległość 102,5 oraz 90 metrów wywalczył dziewiąte miejsce w niemieckim Oberwiesenthal. Mistrzem świata juniorów został Austriak Peter Resinger. Wicemistrzostwo wywalczył Norweg Sander Vossan Eriksen. Natomiast brązowym medalistą został Słoweniec Mark Hafnar.